Koberček do kúpeľne
Postačí vám pár starých tričiek, podľa toho aký veľký ho chcete. Veľmi pekný efekt vytvárajú tričká viacerých farieb. Postup je jednoduchý. Nastrihajte si tričká na tenké pásiky, asi 2-3 cm a začnite zapletať ako vrkoč. Postupne prepletenú časť točte a vytvoríte tak jeden okrúhly kus. Je na vás, ako koberec spojíte, možnosťou je časti zošiť alebo zlepiť s tavnou pištoľou.biely rám, okno, kvet.jpg
Obliečka na vankúš
Fantázii sa medze nekladú. Ak sa vám doma povaľujú staršie kusy oblečenia alebo posteľného prádla, zrecyklujete ho napríklad tým, že z neho vytvoríte ozdobnú obliečku. Tú môžete využiť ako ozdobu na gauč. Na tento projekt potrebujete poznať rozmery vášho vankúša. Dá sa využiť všetko, čo doma nájdete. Krajka, stuhy, nášivky, môžete látku pokojne aj sami namaľovať. Najprv si vystrihnite látku s rozmerom vankúša a zošite ju na troch stranách z vnútornej strany. Potom stačí našiť zips alebo gombíky na otvorenej strane.
Univerzálne látkové košíčky
Využijete ich ako úložný priestor, na spodné prádlo alebo na koreniny. Najprv si rozmyslite rozmer aký by mali košíčky mať. Je dobré si najprv urobiť návrh z papiera. Potrebujete nakresliť jeden štvorec a na každej strane obdĺžnik. Štvorec tvorí spodok košíčka a obdĺžniky zošijete z vnútornej strany k sebe.obývačka, gauč, knižnica.jpg
Sklenená fľaša
 V našich domácnostiach sa hromadí aj veľa fliaš zo skla. Samozrejme dajú sa vyhodiť do recyklovaného odpadu. Na druhej strane vám môžu poslúžiť ako doplnok v domácnosti, váza alebo ako stojan na štetce. Dá sa použiť servítková metóda, mašlička alebo a fľašu niečo namaľujte.
Domček pre mačky z kartónovej krabice
Kartónové krabice nám ponúkajú veľa možností. Ak ste majiteľom mačičky, skúste jej vyrobiť domček alebo škrabadlo z kartónu. Mačky zbožňujú krabice, tak prečo jej neurobiť radosť takýmto darčekom. Veľkosť domčeka si určíte podľa priestoru, ktorý máte voľný a materiálu, ktorý máte k dispozícii. Pri výrobe sa určite zabavíte aj vy!