Priveľa ľudí si nedá záležať na pracovnom mieste. Pracujú na posteli, v kuchyni, pri telke jednoducho kdekoľvek v dome či byte. Potom je väčšina nespokojná so svojou prácou nakoľko nie je dostatočne dokončená alebo s ňou nie sú spokojní. Prokrastinácia je pritom najhoršia. Sedíte aj niekoľko desiatok minút pozerajúc sa tak povediac „do blba“ prípadne už vás upúta zapnutá televízia.

pracovna
 
Na prácu by ste si mali vyhradiť samostatnú miestnosť. Ak vám to priestorovo nevychádza tak aspoň nejaký ten svoj kútik.
Aby všetko spĺňalo účel musí byť vaša pracovňa dobre zorganizovaná.
 
V prvom rade sa budeme zaoberať pohodlím. To je teda asi najviac podstatné. Musíte sa cítiť komfortne bez toho aby ste k tomu potrebovali posteľ. Investujte do kvalitného kresla. Neulakomte sa len na lacnú verziu plastovej stoličky. Keďže presedíte väčšinu dňa tak práve ona tvorí základ. Nie je to iba z hľadiska pohodlia, z nevhodného sedenia môžete mať i zdravotné problémy. Adekvátna je investícia do polohovateľnej stoličky s opierkami na chrbát a ruky.

home office
 
Na stole poriadok!
 
Ako sme spomínali organizácia pracoviska je jedna z kľúčových vecí. Ak pracujete, tak ako v kancelárii i doma, by ste mali pociťovať istú dávku disciplíny. Príliš veľa zbytočností okolo seba vám bude iba uberať pozornosť. Na stole vám bude bohato stačiť počítač, stojan na perá, akýkoľvek zápisník, kalendár a lampička.
 
Dôležitým prvkom je aby bola miestnosť neutrálna. Príliš tmavé či krikľavé steny nie sú vhodné. Všetko čo vás môže rozptyľovať by malo ísť preč.
 
Kvôli poriadku v papieroch si do pracovne zadovážte skrinky či poličky. Ak je neporiadok vašou súčasťou bude lepšou voľbou skrinka s dvierkami prípadne poličky, do ktorých si zaobstaráte organizéry alebo štýlové boxy.
 
Dbajte na svetlo!
 
Jedno umiestnite na strop a uistite sa, aby nebolo príliš tmavé. Na stole nesmie chýbať lampička.
 
Vyzneje to, že vaša pracovná miestnosť musí byť nudná a nezaujímavá, tomu tak však nie je. Doplnky v podobe kvetov sú vítané. Steny si môžete vyzdobiť aj fotkami či obrázkami. Tie by však nemali byť priamo pred vami keď sedíte za stolom.
 
Do pracovne nepatrí žiadna televízia, ak vám to priestor dovoľuje, zútulnite si izbu kreslami s malým stolíkom. Tak môžete občas zmeniť svoje pracovisko.

pracovní kout
 
Skvelými prvkami, ktoré vnesú do miestnosti komfort sú mäkké koberce či vankúše. Nemusíte sa pri práci unudiť či sedieť v tichu. Vyhovujúce je rádio, ktoré počas dňa môžete mať kľudne zapnuté.
 
Máte kanceláriu doma, o čom sníva kopa ľudí. Vy máte práve tú možnosť, tak si prácu spríjemnite a prejavte svoju rozmanitosť v dizajne izby čo v bežnej kancelárii väčšinou nemôžete.