Bez internetu si už niekedy neviem predstaviť žiaden deň. Kedysi nemali všetci prístup k internetu bola to skôr vzácnosť dostať sa k počítaču, v ktorom bol aj internet. Avšak s postupom času si už aj počítače a internet mohli dovoliť aj bežný ľudia. Kedy vlastne vznikol internet vie iba málokto.globalizace.jpg
Interne sa začal vyvíjať s vývoj počítačov približne v 50-tych rokoch minulého storočia. Prvotnou myšlienkou internetu bolo prepojiť rôzne počítačové systémy napríklad univerzít alebo výskumných stredísk. Postupom času sa táto myšlienka naplnila a niektoré univerzity boli elektronicky prepojené. Prvá sieť vznikla v roku 1969 a nazývala sa ARPANET. Neskôr táto sieť už dosiala oveľa väčšie rozhranie a prepájala čoraz viac univerzít, a preto sa už viac nemohla považovať za experimentálny výskum. Neskôr začali na podobnom princípe vznikať nové siete a to aj v Európe, ako napríklad EUNET a EARN, ale taktiež rôzne siete na Ázijskom kontinente ako JUNET.
Za najväčší prínos a rozmach internetu v tom čase môže ďakovať počítačovému expertovi, ktorý pochádzal z Anglicka a ním bol Timothi Berners-Lee, ktorý ako prvý vytvoril WWW čo bola internetová služba. WWW slúžilo hlavne na to, aby sa zlepšila komunikácia medzi rôznymi odborníkmi na celom svete, ktorí sa venovali vývoju a zlepšeniu internetu.
Ďalším vývoj internetu nasledoval hlavne v období, keď nastal rozmach počítačov. Ľudia si už mohli dovoliť kúpiť počítače aj domov, a tak sa počítače nenachádzali iba na pracoviskách.hmtl digitální.jpg
Neskôr sa internet dostal už aj do mobilných zariadení a do tabletov. Preto majú už ľudia prístup na internet naozaj všade. Či ste doma alebo v práci. Môžete ísť na kávu na obed a už to berieme ako samozrejmosť, že sa budeme môcť pripojiť na internet. Ďalšou skvelou vecou je aj to, že na internet sa môžete pripojiť aj v dopravných prostriedkoch. Pri únavnom a zdĺhavom cestovaním si tak môžete pozrieť aj celý film.