Nie je celkom správne ísť nakupovať, vediac len vek dieťaťa: deti rovnakého veku sa môžu výrazne odlišovať od seba. Preto pri výbere autosedačky musíte venovať pozornosť nielen veku, ale aj hmotnosti dieťaťa. V závislosti od veku a hmotnosti detí, pre ktoré je určený tento model, všetky detské sedačky sú rozdelené do niekoľkých vekových skupín. Každý model zohľadňuje anatomické vlastnosti detí v určitej vekovej kategórii, aby poskytol maximálnu ochranu proti prekvapeniu na ceste. Nekupujte stoličku „na rast“ – s výnimkou transformujúcich sa modelov, ktoré „rastú“ s dieťaťom. Správne zvolené sedadlo umožní dieťaťu udržať sa na mieste pri náraze alebo prudkom brzdení.
Hlavným problémom výberu sú tiež rôzne spôsoby upevnenia sedadla v kabíne. Existujú len tri možné možnosti.

sedačky

  1. Po prvé: sedadlo s vlastnými bezpečnostnými pásmi na upevnenie polohy dieťaťa je pripevnené k sedadlu štandardným bezpečnostným pásom.
  2. Po druhé: sedadlo s dieťaťom držia bežné bezpečnostné pásy vášho auta.
  3. Po tretie: systém Isofix, keď je sedačka  pripevnená priamo k telu sedadla auta pomocou dvoch vyčnievajúcich konzol.

Posledná možnosť nie je možná pre všetky modely automobilov. Takže, ak existuje taká príležitosť, okamžite, spolu s predajcami, skúste opraviť sedadlo vo vašom aute. V tomto prípade nemusíte tráviť čas vrátením alebo výmenou už zakúpených položiek.

autíčko

  • Po prvé, autosedačka nie je len doplnkovým doplnkom, je to nevyhnutný prostriedok na ochranu pred nepríjemnými prekvapeniami.
  • Hlavnou vecou autosedačky je jej spoľahlivosť a bezpečnosť, čo znamená, že pri výbere stojí za to uprednostňovať modely, ktoré prešli testom nárazov a majú potrebné certifikáty.
  • Kvalitná vec nemusí byť v obchode najdrahšia. Takže pri výbere autosedačky pre vaše dieťa si môžete zakúpiť komfortný a bezpečný model bez nadmerného platenia za nadbytočné možnosti. Niektoré drahé autosedačky sú rámami na pripojenie hračiek, slúchadlami zabudovanými do opierky hlavy a ďalšími zariadeniami, ktoré sú veľmi príjemné, ale nemajú žiadny vzťah k bezpečnosti dieťaťa.
  • Na trhu však existuje veľa značiek, ktoré ponúkajú spoľahlivé a pohodlné modely za prijateľnú cenu. Zároveň sa úspory nedosahujú kvôli kvalite použitých materiálov – v opačnom prípade model jednoducho neprevezme potrebnú certifikáciu.