K potrebe schudnúť sa ruka v ruke viaže aj potreba pravidelného pohybu, respektíve individuálneho alebo kolektívneho športu. Je však zrejmé, že zaneprázdnený dospelý človek s rovnako zamestnanými kamarátmi siahne skôr po individuálnom riešení. Pod tým si môžeme predstaviť napríklad beh, cyklistiku, návštevu posilovne,… ale čo ak niekomu nie sú tieto športy po chuti? Sme predsa každý iný a to, čo niekoho baví a čo dokonca vykonáva dobrovoľne, nemusí oslovovať toho druhého.
chlap v bazénu
No ak má človek nadváhu alebo mu hrozí vážne ochorenie (obezita), okrem diétnejšej stravy, poprípade riešenia tabletky na chudnutie by určitepohyb zanedbávať nemal, pokiaľ chce, aby bola jeho prísna diéta a boj s kilogramami efektívny. No žiaden strach, existuje totiž individuálna športová aktivita, ktorá pôsobí sympaticky takmer na každého bez rozdielu a tou je plávanie.
• Plávanie je odporúčané riešenie aj pre tých, čo majú problém s kĺbmi a beh či dlhšia chôdza býva v ich prípade bolestivá. Pri tejto sympatickej činnosti sa dajú efektívnym spôsobom páliť kalórie bez väčšieho namáhania nôh.
Pokiaľ nie ste práve plavčíkom a máte určitý strach z plávania do väčších vzialeností a ešte k tomu bez dozoru, môžete navštíviť služby špecializujúce sa práve na cviky v bazéne napríklad v podobe s názvom Aqua-aerobic, čo je vlastne vodné cvičenie pri hudbe, ktoré vedie poverený lektor/ka. Táto forma vašej kondícii a v neposlednom rade zdraviu môže jedine prospieť.
vodní bar
• Nielen, že sa budete pravidelne hýbať a páliť tuky, ale okrem toho si vytvárate určitú otužilosť, respektíve obranu voči bežným baktériám a vírusom. Váš zdravotný stav bude odolnejší a menej náchylnejší chytiť bežné choroby, takisto sa budete cítiť (aj vyzerať) v lepšej kondícii.
Z pohľadu tejto aktivity môžeme vravieť v podstate o kolektívnom športe, na ktorý môžete nalákať aj vašich kamarátov alebo partnera/ku.