Každý určite vie, že kvalitný spánok je základ zdravého životného štýlu, no nie každý vie, že za dobrý spánok môže z najväčšej časti matrac, na ktorom spíme. V dnešnej dobe existuje veľmi veľa typov matracov, ktoré sú zdraviu prospešné, no napriek tomu existuje mnoho ľudí, ktorý si na výbere matraca nedajú záležať a spia na starom nepohodlnom matraci. To je však obrovská chyba, nakoľko to môže spôsobiť obrovské zdravotné ťažkosti, ktoré negatívne ovplyvňujú celkovú kvalitu života. Veď predsa, spíme asi jednu tretinu nášho života, tak prečo si ju nespríjemniť?

spanok

Ak si máte vybrať medzi kvalitnými matracmi, určite vám odporúčame vyskúšať matrace s pamäťovou penou Segum. Táto pena má za úlohu kopírovať tvar vášho tela, a tým pádom zabezpečiť správnu oporu pre chrbticu. Tieto matrace nájdete vo výške od 19 do 24 centimetrov a s nosnosťou 120 až 130 kilogramov. Ďalší dôležitý parameter je aj tvrdosť matracu, ktorá sa udáva v jednotkách T3 a T4 pričom čím vyššie číslo, tým väčšia tvrdosť. Ak chcete vybrať ten najkvalitnejší matrac, určite vyberte ten s najhustejšou pamäťovou penou, pretože práve tie sú najkvalitnejšie a najlepšie pre váš chrbát.

matrac

Cenovo sa pohybujú od približne 230 eur do 700 eur, záleží na veľkosti a zloženia matracu. No napriek tomu, že sa môže zdať niekomu cena príliš vysoká, spomeňte si na motto „zdravie je najcennejšie“ a rozhodne sa nebojte investovať do seba.

Ak aj vy túžite po ozajstnom oddychu a po posteli, kde sa budete cítiť pohodlne a odpočinuto, vyskúšajte si kúpiť matrace s pamäťovou penou, ktoré vás rozhodne nesklamú. Ranným bolestiam dajte zbohom a užite si spánok s kvalitnými matracmi! Odceníte to určite aj teraz, no hlavne na staré kolená, kedy budete vďační za túto investíciu. Veď predsa, oplatí sa viac kúpiť si matrac ako platiť lekárov v neskoršom veku, no nie?