Asi neexistuje človek, ktorý by aspoň raz vo svojom živote neriešil nejaké kilá navyše. Niekomu stačí k spokojnosti a pevnému zdraviu zhodiť len nejaké to kilo do plaviek a niekto bojuje až s obezitou.
Problémy s nadváhou sú veľmi častým problémom mnohých ľudí a nejde len o vadu na kráse, ale často vysoká telesná hmotnosť ohrozuje i zdravie. Obezita spôsobuje ochorenia srdca, pohybového ústrojenstva, vysoký krvný tlak a často vedie i k cukrovke.

činky

Obezita je spôsobená predovšetkým nesprávnou životosprávou, ktorá nemusí ani súvisieť s veľkým množstvom jedla, ale skôr jedlom nezdravým a nepravidelným stravovaním. Potom stačí sedavé zamestnanie, stres a málo pohybovej aktivity a problém s nadváhou je na svete.

K zníženiu telesnej hmotnosti bez pochýb vedie predovšetkým úprava stravovacích návykov, pravidelnosť, menšie porcie, zaradenie zdravých potravín a hlavne ovocia a zeleniny a zvýšenie pohybovej aktivity. S obezitou súvisia aj diétne opatrenia a obvykle ide o nízkokalorické diéty.

Avšak ani pri týchto opatreniach často váha neklesá a ľudia trpiaci týmto problémom strácajú motiváciu a výdrž.
K úspechu často pomôžu prostriedky podporujúce chudnutie ako napríklad tabletky na chudnutie.

dieta

V kombinácii so zmenami stravovania a pohybovej aktivity majú tieto lieky veľký úspech a váhu sa podarí znížiť. Pacienti to však nemôžu brať, že stačí len užívať lieky a sedieť doma v kresle a ďalej sa nezdravo stravovať. Všetky návyky je potrebné skombinovať s týmito liekmi a úspech je zaručený.

Tabletky na chudnutiepodporujú spaľovanie tukov, zrýchlenie metabolizmu a vyvolávajú pocit sýtosti, potlačujú hlad a chuť na jedlo. Vďaka tomu je znižovanie nadváhy ďaleko účinnejšie a úspešnejšie.
Po úspešnom schudnutí na požadovanú váhu je však dôležité zdravé návyky i naďalej dodržiavať, aby ste si ideálnu váhu udržali najlepšie nastálo.