Uznajme, že hranie videohier je dnes vo viacerých prípadoch spoločenskou záležitosťou. To, čo začínalo ako zábava pre „nerdov“, kedy jeden hráč sedel sám vo svojej izbe a celé dni ťukal do klávesnice, aby hral proti počítaču (CPU), sa neskôr prerástlo do zábavnejšej formy elektronickej zábavy príchodom herných konzol, ktoré disponovali dvoma joystickmi,… a hráči už boli dvaja.
No ale dnessú pomocou online služieb a módu multiplayer vzájomne prepojení hráči z celého sveta a videohry sú tak zrejme tým najkolektívnejším zábavným trendom, ktorý okrem iného ponúka svetovo populárne herné tituly.

minecraft

  • V tomto článku sa preto pokúsime vybrať niekoľko v súčasnosti najlepších multiplayer hier, ktoré dnes zabávajú skutočne širokú základňu fanúšikov po celom svete.

Minecraftrozhodne nepatrí ku graficky najpríťažlivejším hrám, ale celá jeho nádhera je v hratelnosti a veľkej hernej komunite.
Overwatch je vizuálne skvelá a hratelnosťou veľmi zábavná multiplayer FPS strieľačka, ktorá svojim gameplayom pripomína Unreal Tournament, no grafika je trochu viac „cartoon“ a na výber máte postavy superhrdinov, kedy každý z nich disponuje špecifickými, vzájomne rozdielnymi schopnosťami. Základom hry je tímová spolupráca.

fornite

Rocket Leagueje názov obľúbeného a návykového titulu, aký asi netreba príliš predstavovať. Geniálny nápad pre videohru, v ktorej hráte futbal s motorovými vozidlami má reálne prevedenie a celkové prevedenie, ako aj efekt z hrania je skutočne zábavný, a to najmä v prípade, ak hráte multiplayer.
Fortniteznačí názov v súčasnosti veľmi dobre známeho titulu, o akom už asi musela počuť aj vaša babka (:. Dielo spoločnosti Epic Games predstavuje co-op spoluprácu online hráčov k prežitiu a vzájomnej pomoci kríženú s prvkami third person shooter. Skvelá kombinácia dvoch populárnych zánrov, nemyslíte?
Far Cry 5ponúka v prípade módu multiplayer svoju typickú návykovú a inteligentnú hratelnosť vyžadujúcu plán, ale aj dávku agresivity. To všetko v inovovanej grafike.