Poruchy erekcie sa u vás môžu objaviť postupne s vekom, môžete si ich privodiť aj sami alebo ich môžete mať geneticky prenesené od vašich rodičov či dokonca prarodičov. Chcete vedieť, či patríte do rizikovej skupiny mužskej populácie? Čítajte ďalej. Dozviete sa, kedy by ste mali spozornieť a hlavne i to, čo by ste mali robiť, ak do niektorej z rizikových skupín patríte.

Muž koženej bunde fajčí a vyfukuje dym

Fajčiari a milovníci alkoholických nápojov
Alkohol a fajčenie je pre erekciu hotovým zabijakom. Môžete cvičiť, zdravo sa stravovať, ale keď budete holdovať týmto dvom neduhom, máte smolu. Problémy s erekciou sa dostavia skôr či neskôr. Ak teda nechcete jedného dňa bojovať s označením „impotent“, pokúste sa svoje zlozvyky aspoň čo najviac obmedziť.

Nadváha zabíja aj erekciu
To, že je nadváha nezdravá asi viete, no to, že je nezdravá aj pre vašu potenciu, o tom ste možno netušili. Samozrejme, nie to pravidlo. Inak povedané, nie každý obézny muž musí na dvesto percent trpieť problémami s erekciou, no existuje tu veľmi veľké riziko. Čo teda robiť? Veľmi jednoduchú vec. Schudnite, a to čím skôr. Po schudnutí však nezabudnite ani na to, že nesmiete späť pribrať.

Muž beží po sklenenej podlahe

Neseďte doma ani v práci
Človek niekedy sedieť musí, no čoho je veľa, toho je proste veľa. Sedavé zamestnanie plus sedenie pred televízorom, z toho vás nečaká nič dobré a, bohužiaľ, nič dobré nečaká ani vašu erekciu. Nezdravé je aj dlhé sedenie v aute. Ak teda musíte kvôli práci cestovať a šoférujete, snažte sa aspoň každú hodinu zastať, trochu sa poprechádzať alebo si pri aute na parkovisku urobiť niekoľko drepov.

Dedičnosť
Mal problémy s erekciou váš otec? Nehanbite sa ho na to opýtať, pretože sa to týka aj vás. To isté platí, ak poruchami erekcie trpel váš dedo či pradedo. Ďalej sa v zisťovaní dostanete asi len ťažko, no aspoň svojho otca sa na erekciu naozaj opýtajte. Ak s ňou má problémy on, existuje vysoká pravdepodobnosť, že ich budete mať aj vy.