Vlastné bývanie je snom každého človeka, všetci chceme bývať v peknom, modernom a útulnom byte. Dnešné ceny sú však pre mnohých ľudí veľmi vysoké, čo ich núti zamerať sa na bývanie s menšou plochou. To však vplýva na dispozičné usporiadanie miestností, ktoré treba preriešiť, a spolu s tým navrhnúť vhodné doplnky a zariadenie. K nim môžeme zaradiť aj vnútorné priečky s dverami, ktoré sú bežne navrhované ako otváravé.

posuvné dvere

Šetrenie priestoru má mnoho podôb, jednou z nich je možnosť osadiť do priečok posuvné dvere. Samotné priečky takisto dokážu urobiť s priestorom zázraky, stačí len posuvné sklenené dvere ťažké a hrubé murivo vymeniť za tenké a priehľadné sklo, a hneď je viditeľná zmena celého interiéru. Sklenené priečky sú dnes súčasťou takmer každej stavby v mnohých podobách, rámové alebo bezrámové, pevne zasklené či s dverami, číre alebo pieskované či s priamou potlačou na sklo alebo polepením fóliou. Druhy a štýly sú mnohoraké, taktiež dvere v nich môžu byť otváravé alebo posuvné.

Priečky zo skla majú prednosti, ktoré ich predurčujú na využívanie v menších priestoroch, pretože tie z číreho skla umožňujú dostatočný prienik svetla a priestory nezmenšujú, sklo samo o sebe je materiál, ktorý je funkčný, moderný, nadčasový a jeho údržba je minimálna. Bezpečnosť sklenených priečok aj samotných dverí je zaručená, pretože sklo je kalené, čo spĺňa podmienky ochrany zdravia a bezpečnosti pri ich používaní.

doors-3798125_1920

Bezrámové priečky zažívajú akýsi boom, pretože umožňujú vytvoriť čisté a jednoduché línie bez rušivých rámov. Posuvné dvere zasa šetria priestor a svojim dizajnovým prevedením dotvárajú štýl daného priestoru. Navyše, každý zákazník si ich môže ozvláštniť vlastnou tvorivosťou, ak dá výrobcovi nápad či predostrie svoj návrh na potlač či polep skla, vznikne originálny a jedinečný doplnok, ktorý ponesie rukopis majiteľa bytu.