Je pre vás kupovanie topánok hračkou alebo sa pri tomto úkone vyslovene trápite? Ja to mám bohužiaľ tak, že sa trápim, ale veľmi. Je úplne normálne, že človek nemá každú nohu rovnako dlhú. Vo väčšine prípadov, je to však len niekoľko milimetrov. Ja mám však „obrovské šťastie“ a rozdiel medzi jednou a druhou nohou, je asi pol centimetra. Preto som vždy bojoval s tým, aby ma topánky netlačili alebo mi neboli veľké. Absolútne dokonalým riešením, by boli tie na mieru, no nie som milionár, takže to by som asi veľmi rýchlo prestal chodiť, pretože by som na to proste nemal. Dnes už vlastne ani neviem prečo, ale kupoval som vždy tú menšiu verziu. Či už máte nohy normálne, alebo bojujete s podobným problémom ako ja, mali by ste vedieť, že väčšie sú vždy lepšie.ružové botasky.jpg
 
Netrpia len nohy
 
Aj to najmenšie tlačenie na prstoch, dokáže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie. Naozaj je to tak. Nejde len o nepríjemný a neraz veľmi bolestivý pocit. Keď vás topánky tlačia, teda nesedia tak, ako by mali, trpia celé chodidlá a taktiež chrbtica. Preto môžete po čase zažívať také bolesti, ktoré si ani neviete predstaviť.
 
Ako vybrať ideálne
 
Keď sa vyberiete kupovať topánky, dajte si čas na rozmyslenie. Ja už mám niekoľko overených predajní, z ktorých si môžem topánky požičať domov, večer v nich pochodím po byte hneď som o čosi múdrejší. Ak mi nesedia, vymením ich na druhý deň. Toto je naozaj najlepší spôsob, ako vybrať tie najpohodlnejšie topánky. Noha sa musí prispôsobiť im a oni nohy. Inak, s takýmto niečím, by nemali mať problém v mnohých predajniach, aj keď, viem že na Slovensku je všetko možné.
 tenisky vo vode.jpg
Kedy tlačí a kedy sedí
 
Ani ja som veľmi dlhú dobu nevedel stopercentne rozoznať, či ide o tlačenie alebo o to, že noha v topánke dobre sedí. To zistíte najlepšie tak, že si v topánkach trochu pochodíte. Takže platí to isté, čo som napísal trošku vyššie.