Nie vždy všetko vychádza podľa našich plánov. Nemusíme hneď vravieť o nejakom krutom osude, ale aj o takých maličkostiach, ktoré nám však dokážu dočasne spraviť nervy- napríklad ak v dome alebo byte zrazu vypadne elektrina. Možno to znie trochu komicky, ale keď sa to stane vám, do smiechu vám teda nebude. Predstavte si, že máte rozpozerané Majstrovstvá sveta v hokeji alebo futbale a v tom najlepšom, keď je skóre vyrovnané a hrá sa o konečné víťazstvo, zrazu bum a televízor zhasne.

Playstation, televízia

Alebo ste si proste dali voľný večer, ktorý nechcete stráviť iba tým, že budete leňošiť pred televíznymi programami alebo Netflixom či hraním videohier na vašom novom Playstatione. Pokiaľ vám ale vypne elektrina, celý večer je v háji a môžete sa akurát tak unudiť čumením do tmy. Keby ale boli len takéto problémy,…

Výpadok elektrického prúdu nám môže skomplikovať aj iné veci. Vieme, že dnes veľa ľudí pracuje z domu, majú zariadený home office, alebo proste potrebujú dorobiť niektoré projekty doma, cez počítač po tom, ako prídu z práce. A vtedy je výpadok elektriny krutejší. Máte snahu niečo spraviť, vypracovať vám zverený projekt, ale proste keď nejde elektrina, nemôžete s tým spraviť nič, aj keby ste veľmi chceli. A je tiež otázne, či vám to šéf uverí, či to nebude brať ako zlú výhovorku.

Projekty, notebook

V každom z týchto a iných reálnych príkladov je vhodné, ak doma (alebo na cestách) máte nachystaný menič napätia z 24v na 230v. S týmto univerzálnym príslušenstvom máte vyhovujúce elektrické napätie vždy po ruke. Stačí ak napríklad máte pri sebe auto a v ňom palubovku, na ktorú takýto menič napojíte a oilá- získate zdroj elektrického napätia totožný s tým, aký produkuje bežná elektrická zásuvka.

Menič oceníte nielen v dome, ale aj na cestách, ak napríklad radi chodíte stanovať alebo na celodennú rybačku. Potom aj v prípade, ak dlho cestujete a vybije sa vám napríklad mobil či notebook.