Mimo tej klasickej sa stretávame aj s erotickou masážou. Tá má pochopiteľne iné postupy a inú techniku, no vo svojej podstate má aj táto za úlohu priniesť predovšetkým telesné a psychické uvoľnenie. Ideálne po náročnom či stresovom období, po ktorom dokáže vrátiť stratenú vitalitu a takisto navýšiť libido, čím vlastne prinavráti chuť na sex a jedincovi poskytne kvalitnejší sexuálny život v jeho súkromí. Z hľadiska sexuálneho života sú prospešné rovnako pre mužov ako aj pre ženy, u žien zvyšujú schopnosť precítiť styk, u mužov dokážu pomôcť s poruchami erekcie.

  • A to práve z dôvodu, že uvoľňujú sexuálne napätie, pracujú so sexuálnou energiou a pri masáži sa nevynechávajú ani intenzívne dotyky na intímnych miestach.

telo, kvapky

So senzuálnymi dotykmi sa nadväzuje kontakt s celým telom a s najviac vzrušivými erotogénnymi zónami. U žien sa pozornosť venuje dotykom v oblasti pŕs, vagíny a ohanbia, u mužov je to zas masáž lingamu (penisu).

Tantrická, respektíve senzuálna erotická masáž sa praktizuje na rôznych miestach a v rôznych priestoroch. Ponúkajú ju sex priváty, súkromné masérky a tiež môžete zažiť nuru masaz bratislava v špecializovanom salóne, ktorý sa detailne zaoberá práve umením senzuálnych masáží. V sex privátoch je to skôr zámienka k rýchlemu sexuálnemu ukojeniu, to skutočné umenie nájdete skôr v spomenutom tantra salóne.

ženské telo

V tantra salónoch je výhodou aj dokonale prispôsobené prostredie, príjemná hudba, súkromné priestory a všetko by malo začínať úvodným kúpeľom, následne úvodným rituálom namaste a až potom sa pomaly dostávate do deja, na ktorého konci môže prísť k orgazmu.

Zabudli sme však spomenúť ďalšie využitie príjemných senzuálnych masáží- môžu sa využívať doma, v súkromných priestoroch ako skvelá sexuálna predohra. Niekedy je však masáž tak intenzívna, že môže ísť priamo o hlavný sexuálny akt.