Prvým krokom v starostlivosti o vlasy je vaša strava. Vlasové bunky sú najrýchlejšie rastúce bunky v tele, ale sú aj prvými, ktorých postihuje, že trpíte nedostatkom železa a bielkovín, pretože vlasy nie sú potrebné na prežitie. Pokúste sa zahrnúť do vášho jedálnička potraviny bohaté na železo, ako je listová zelenina, ryby, tekvicové semená, fazuľa, cícer, sójové bôby a obilniny. Potrebujete aj bielkoviny. Jedzte potraviny, ako napríklad: syr, mlieko, sója, šošovica, hrach, quinoa a jogurt.

žena

Ako si udržať zdravé vlasy: niekoľko základných tipov
1.Je normálne stratiť 100 až 150 prameňov vlasov denne, takže nemusíte robiť paniku, keď uvidíte, že vám vypadlo zopár vlasov.
2.Mokré vlasy češte s mimoriadnou opatrnosťou, pretože sú krehké a náchylné k poškodeniu. Vezmite si široko ozubený hrebeň a pomaly vlasy prečešte. Začnite od končekov a postupujte ku korienkom.
3.Skracujte si vlasy každých 6-8 týždňov, aby ste sa zbavili rozštiepených koncov. Zbytočne vlasy zaťažujú.

4.Neumývajte si vlasy každý deň a vždy, keď si ich budete umývať, aplikujte kondicionér na konce. Skúste používať rovnakú značku šampónu a kondicionéru.
5.Opláchnite kondicionér studenou vodou, pretože je dobrá pre silu a lesk.
6.Na rozdiel od štítkov na zadnej strane našich potravín, štítky na zadnej strane šampónov väčšinou nečítate. V posledných rokoch sa pozornosť sústredila na sulfát v šampónoch. Čo sú sulfáty? Zabezpečujú, aby šampón penil. Očistia vašu pokožku hlavy a taktiež aj vlasy. Ale niektorí vedci tvrdia, že zbavujú vlasy éterických olejov. Sú tiež dôvod, prečo vás pália oči, keď vám omylom šampón stečie po tvári. Ak pocítite akékoľvek podráždenie pokožky hlavy, skúste si kúpiť šampón, ktorý je bezsulfátový.

stříhání

7.Ak máte suché vlasy, je najlepšie vyhnúť sa ich farbeniu. Avšak, ak nemôžete odolať, postupujte podľa tejto šikovnej rady. Použite citrón, harmančekový čaj alebo med, pretože fungujú ako vlasové zosvetľovače. Môžete použiť citrónovú šťavu s vodou a postriekať  ňou vlasy, keď pôjdete von. Môžete si opláchnuť vlasy s harmančekovým čajom, keď ich si ich umyjete šampónom alebo pridajte med do vody, ktorú používate na umývanie vlasov.