Poznáte to. V návale povinností málokedy stihnete plánovať niečo aj na svoje voľné dni. Jednoducho prídu a vy ste radi, že sa ráno nemusíte nikam ponáhľať, nemáte žiadne väčšie povinnosti a môžete celý deň len tak vylihovať. Je to však úplne správne? Pokiaľ ste z práce naozaj unavený a potrebujete dohnať spánok, len do toho. Vaše telo oddych potrebuje, avšak potrebuje aj iný druh relaxu, ako celodenné vylihovanie a ničnerobenie.

dekorace

Choďte do prírody
Zbaľte sa a vydajte sa na celodennú túru, alebo len tak vybehnite na hodinovú vychádzku. Oddýchnete si, prídete na iné myšlienky a zbavíte svoje telo stresu.
Čítajte
Nájdite si aspoň chvíľu na relax pri knihe. Možno už dlhšie odkladáte čítanie skvelej knihy, ktorú ste dostali na Vianoce, tak neváhajte a pustite sa do toho.
Varte
Navarte niečo nové, čo ste predtým ešte nevarili. Skúste nevariť len polotovary, ktoré sú síce rýchle, ale nie až také zdravé. Tipy na zdravé recepty dnes nádjete kdekoľvek na internete.

Robte, čo vás baví
Verím, že ako väčšina ľudí, aj vy máte svoju záľubu. Či už je to kreslenie, písanie, rybolov alebo streľba z luku. Neodkladajte to na neskôr.
Skúšajte nové veci
A čo tak jazda na koni, alebo skok padákom? Nikdy nie je neskoro na prekonávanie svojho strachu.
Pomáhajte
Vyvenčite psíkov z útulku, varte pre bezdomovcov, alebo strávte čas v domove dôchodcov. Pomôžete iným a verte mi, budete mať z toho skvelý pocit.

jídlo

Športujte
Ak nie ste aktívny športovec, aspoň počas voľných dní si nájdite čas nejaký šport. Či už je to beh, plávanie, alebo len hodinka strávená vo fitness centre. Vaše telo sa vám poďakuje a vy budete mať čistejšiu myseľ.
Venujte čas rodine
Ak máte už svoju rodinu, tak by mala byť vždy na prvom mieste, dupľom počas vašich voľných chvíľ. Pokiaľ však žijete sami, navštívte svojich rodičov, či súrodencov a strávte príjemné chvíle.
Relax
Choďte na masáž, alebo manikúru, či pedikúru. Ak je pre vás relax nakupovanie, či upratovanie, len do toho. Robte to, pričom si dokážete oddýchnuť a vypnúť myseľ. Ak sa vám nič nechce, alebo nemáte náladu, skočte do postele s hrnčekom kávy a zapozerajte sa do vášho obľúbeného seriálu.