Vedeli ste o tom, že niekedy stačí naozaj málo a výsledok je priam ohromný? Platí to aj v prípade športu. Aj ja som bol presvedčený, že cvičiť sa oplatí iba vtedy, keď to budem robiť pravidelne, dennodenne a hlavne dostatočne dlhý čas. Prišiel som ale na to, že to nie je vôbec pravda. Aby ste pre seba urobili naozaj veľa, v skutočnosti stačí napríklad zopár minút behu denne.

běžec
 
Ranný beh bol pre mňa niekedy absolútne nepredstaviteľnou záležitosťou. Spím rád a predstava, že by som mal vstať skôr a dobrovoľne týrať svoje telo,  ma doslova desila. Jedného dňa som sa však prekonal. Po troch dňoch ma to samozrejme prešlo, opätovne som začal až po nejakom čase. Takto sa to opakovalo približne tri mesiace. Po tomto období som sa do toho zvláštnym spôsobom akoby dostal a ráno bez behu pre mňa ani nebolo ránom. Týmto by som vás všetkých rád motivoval k tomu, že pohyb sa naozaj oplatí.
 
Možno sa pýtate, aké benefity pre vás rané behanie prinesie. Popravde je ich nespočetne veľa. V prvom rade sa budete cítiť celkovo lepšie. nemusíte vstávať o pol štvrtej, stačí ak si privstanete o pol hodinu skôr. Aj pätnásť minút behu na čerstvom vzduchu na telo pôsobí neskutočne. Od kedy som začal praktizovať tento ranný rituál, nemám problém s tým, že ani o dvanástej na obed potrebujem tretiu kávu, aby som sa prebral k životu. To, že vaša fyzická kondícia naberie na obrátkach, snáď ani  nemusím spomínať.

cesta
 
Zapamätajte si jedno. Najťažšie je začať. Ak sa jedno ráno vyberiete behať a druhé vám to nevyjde, nezúfajte a začnite stále odznova. Po istom čase sa do toho dostanete podobne ako ja. To vám garantujem, pretože takúto skúsenosť majú aj mnohí moji známi. Začnite malým kolečkom okolo paneláku, neskôr si pridajte niekoľko metrov navyše. Uvidíte, že po veľmi krátkom čase, nebudete môcť bez nehania žiť.