V poslednom období nám urobili radosť slovenskí sokolíci, teda futbalisti do 21 rokov, keď sa na Majstrovstvách Európy 21-tky v Poľsku ukázali v dobrom svetle. Nedostali sa síce do semifinále, pretože im to prekazili Nemci a Taliani vzájomným kontroverzným zápasom, ale po návrate domov ich čakali prestupové ponuky do zahraničia. Priblížme si teda nádejné výmeny niektorých našich šikovných hráčov.

fotval

Milan Škriniar-obranca
Milan je 22 ročný rodák zo Žiaru nad Hronom a za svoj začiatok vo svete veľkého futbalu vníma pôsobenie v MŠK Źilina. Mal ešte len 17 rokov, keď zažil svoj debut za „áčko“. Sedí mu pozícia obrancu, ale dokáže zahrať aj defenzívneho stredopoliara. V roku 2016 sa mu podarilo dostať sa do tímu Marka Giampaola, keď ho za 1 milión eur kúpila Sampdoria Janov. Majstrovstvá Európy v Poľsku boli preňho tiež veľmi úspešné, pretože podal výkony, ktorými zaujal predtsaviteľov UEFA a aj taliansky klub Inter Miláno. Nasledoval jeho prestup do tímu Nerazzurri za 23 miliónov eur, čím sa stal najdrahším Slovákom v histórii.

Martin Chrien-záložník
Martin sa narodil v Banskej Bystrici, má 21 rokov. V rodnej Dukle debutoval v lige v roku 2012, nasledovali dva roky medzi seniormi a potom odišiel do Viktorie Plzeň a podpísal tam 4-ročný kontrakt. Väčšinu zápasov však hosťoval v Ružomberku, Zbrojovke Brno či Českých Budějoviciach, v ktorých aj zažíval svoje úspechy a na ME tak prišiel ako náš najproduktívnejší hráč. Nasledoval prestup do Benficy Lisabon, ktorý sa konal 29. júna.

kopačky

Stanislav Lobotka-záložník
Stanislava odchoval AS Trenčín, má 22 rokov a má za sebou 68 zápasov v slovenskej lige. V sezóne 2013/2014 dostal pozvánku na hosťovanie do Ajaxu Amsterdam, no hoci to bolo „béčko“, nesklamal a patril tam medzi opory. Nezabudnuteľný sa stal jeho výrok „this is my sen“. V dánskom klube FC Nordsjaelland, kam sa dostal v roku 2015, ho dvakrát za sebou vyhlásili za najlepšieho klubového hráča sezóny. Na turnaji v Poľsku sa tiež nestratil a predviedol svoje kvality v oboch víťazných zápasoch slovenského tímu a tu ho aj vyhlásili za hráča zápasu. Momentálne hrá v Celte Vigo v Španielsku, kam prestúpil 15.júla za sumu 5 miliónov eur.