Zakladáte si svoju novú firmu no nemáte ešte dobrého účtovníka. Mi vám dnes poradíme, ako ho vybrať. Aké vzdelanie by mal mať ?
Čo robí účtovník ? Vedenie účtovníctva, daňové priznania, mzdy, personalistika, podvojné účtovníctvo, jednoduché účtovníctvo toto všetko musí spracovať váš účtovník. Určite si vyberajte účtovníka, ktorý má dlhoročné skúsenosti. Či už budete zamestnávať malý alebo veľký počet zamestnancov budete potrebovať viesť ich personalisti ku a spracovávanie mzdy. Nato budete potrebovať všetky identifikačné údaje o vašich zamestnancoch. Podľa nich potom môže pracovník vyhotoviť všetky potrebné listiny. Účtovník je povinný spracovať vaše požiadavky vami určeným časom či už osobne alebo elektronicky. No pracovníci vám môžu pomôcť prípadne poradiť, a tak zdokonaliť vaše prvé začiatky či už formou odmeňovania alebo iných reklamných programov.

kalkulačka.jpg

Životné poistenie
Životné poistenie si môžete vybaviť v ktorejkoľvek poisťovní, ktorá sa vám zapáči, no musí vám aj slúžiť nie len vytvárať príjmy poisťovniam. Tak, teda akú si vybrať ? Hypotéka, nestabilné zamestnanie či záchrana rodiny väčšinou z týchto dôvodov si ľudia zakladajú životné poistenia pre istotu, aby vás nič nezaskočilo. Pri životnej poistke ide v mnohých prípadoch o cenu tak, teda ktorá je najvýhodnejšia ? Najlepšie poistenie vás musí v najťažších chvíľach podržať. Veľmi dôležité je nájsť pomer medzi cenou a kvalitou. V prvom rade musí byť poisťovňa spoľahlivá musíme si byť istý, že nám peniaze vyplatia v daných situácií, na ktorú sme neboli pripravení.

porada.png

Kedy vám môžu schváliť spotrebný úver
Spotrebný úver sa môže poskytnúť len osobám starším ako 18 rokov s trvalým pobytom na Slovenskej republike. Ďalšou podmienkou je príjem žiadateľa. Banka si vaše príjmy overuje. O spotrebný úver si môžete požiadať aj z pohodlia vášho domova prostredníctvom online služieb.