Kultúra sa radí medzi odvetvia zábavy, ktoré nemusia vždy vykazovať komediálny charakter. V kinách či divadlách si môžete pozrieť rôzne žánre, na koncertoch vypočuť množstvo štýlov. Ak niekto povie, že ho kultúrne vložky nebavia, možno len nenašiel svoje odvetvie. Množstvo Slovákov denne navštevuje organizácie a podujatia, kde si môžu večer spríjemniť umením iných, nadaných ľudí.

balet
 
Divadlo           Síce sa divadelné miestnosti nenachádzajú v každom meste, vo väčších mestách si prídete na svoje. V národných divadlách sa bežne hrávajú drámy či muzikály ako Na skle maľované a iné divadelné hry. Tie však nie sú pre každého a najmä mladšie ročníky majú problém vydržať pár hodín sedieť. Ak máte radšej komediálne hry, divadlo Astorka v Bratislave je jedným z najlepších v tom čo robia. Pri predstaveniach sa môžete tešiť napríklad na hercov z partičky ako Marián Miezga, Robo Jakab či Juraj Kemka.
 
Kino                S novinkami v kinách akoby sa vrece roztrhlo. Nielen zahraničné tutovky ako Marvel sa v tejto dobe odohrávajú na plátnach, ale poslednú dobu sa čoraz viac presadzujú české a slovenské filmy. Veľký úspech zožala Trhlina, Ženy v behu či Dôverný nepriateľ. Veľkým hitom je autokino v Ružomberku, kde si v letných mesiacoch môžete pozrieť film na veľkom plátne priamo vo svojom aute. Na podobnom princípe je založený aj bažant Kinematograf, kedy auto chodí po celom Slovensku a v jednotlivých mestách sa premietne niekoľko filmov.

divadlo
 
Koncerty         Koncerty popovej, rockovej či ľudovej hudby sú tiež kultúrne podujatia. Aj na naše Slovensko prichádza ročne niekoľko populárnych zahraničných spevákov a kapiel, no na ich koncert musíte vycestovať minimálne do Bratislavy. Najmä v lete sa veľké množstvo Slovákov teší na festivaly, kde sú tri dni odohrané koncerty od veľkého množstva slovenských ale aj zahraničných kapiel všetkých štýlov.