Pod pojmom zábava sme si zvykli predstaviť aj posedenie pri pár pohárikoch v bare. Na Slovensku to platí dvojnásobne (: .

Stáva sa to takou zaužívanou cestou, ako si získať nových, alebo aj udržať starých kamarátov. Po pár pohárikoch sa nám rozviaže jazyk, nachvíľu prestaneme vyzerať ako chodiaci stres a sme otvorenejší k zábave i neformálnejším rozhovorom. Máme ten pocit, že práve vtedy je tá chvíľka, kedy máme dovolené všetko a proste sa nebojíme skutočne žiť a zabaviť. Napríklad aj v niektorých pracovných kolektívoch je to už dlhoročná klasika a ak si vypiť nechceme, tak úplne do toho zabehnutého kolektívu nezapadneme a môže to vyzerať, akoby sme tými spolupracovníkmi pohŕdali, alebo akoby sme chceli od nich utiecť čo najskôr preč. Niekto znesie vypiť menej, iný by pil celé hodiny. Niekomu alkohol zapasuje lepšie, u iného očakávajme chodiacu katastrofu. A niekomu len zostane zle a chce ísť spať.
přípitek sektem

        Ak máte pocit, že v poslednej dobe skoro žiadny alkohol neznesiete, nie je to vôbec ojedinelé. Pozrieme sa na množstvo možných dôvodov, prečo je to tak.

Už ste dlhšiu doby nepili, alebo naopak, už to preháňate. V prvom prípade, ak ste si od poháriku dali dlhý oddych, telo si odvyklo a opäť sa dostávate do fázy, kedy Vaše telo znesie málo. Opačný a iný prípad je, ak pijete často a pravidelne. Po vypití sa už cítite skôr nervózny, bolieva Vás hlava, žalúdok, zle spávate a vytvárate si zlé jedálne návyky. Už nie ste uvoľnený a zábavný, ale cítite sa nesvoj a v niektorých prípadoch agresívnejší, skrátka nesvoj, alebo hlúpy. Všimnú si to na Vás aj ostatní. Už nie ste príjemným a zábavným spoločníkom. To všetko môže značiť, že už Vám takýchto posedení stačilo a radšej si dajte dlhú pauzu.
lahve rumu

Ide na Vás chrípka, alebo prechladnutie. V takomto prípade Vás alkohol dorazí a ste ako chodiaca mŕtvola.

Pijete tie lacné alternatívy. Radšej si vypiť dva-tri poháriky niečo drahšieho, než šesť-sedem pohárikov „lacného patoku.“ Z toho Vám bude jedine zle. Skutočne je rozdiel, či si dáte Fernet, alebo najlacnejší Rum.

Ste hladní, alebo ste schudli. Veru, alkohol bude Vašim pánom a bude silnejší, než Vy.

Ste nevyspatí. Aj tu alkohol víťazí nad Vašim oslabeným organizmom a ten sa neubráni.