·         Ak Vás už nebavia príspevky Vašich priateľov a používateľov Facebook prichádza s novinkou ktorá sa postará o príspevky ktoré sa dajú dočasne zablokovať.

média
 
·         Všetko to začína , že otvoríte Facebook a tam nájdete množstvo príspevkov   ktoré Vás možno nebavia čítať alebo ich otvárať.  Odstrániť sa nedali a Vám neostávalo nič iné len ich ignorovať. Facebook ale prichádza na Slovensko z novou funkciou ktorá by mala blokovať príspevky aby ste dostávali len tie prípravky  ktoré sami chcete.
 
·         Ide o blokovanie ktoré má určite trvanie. Príspevky od priateľov a používateľov ktorých sledujete môžete takzvane pozastaviť až na dĺžku  30 dní. Ak chcete túto funkciu vyskúšať a zablokovať niektoré príspevky môžete to urobiť tak že kliknite na 3 bodky a tam kliknite na dočasné blokovanie na 30 dní.

sítě
 
·         30 dní nebudete vidieť od daného používateľa nič , čo práve uverejnil. Avšak ak stále nechcete aby boli zobrazované príspevky  môžete ich znova blokovať taktiež na 30 dní .
 
·         Táto funkcia by mala postupne prichádzať pre všetkých používateľov tejto sociálnej siete. Ak ste túto funkciu zatiaľ nenašli, nemusíte sa báť. Postupne sa dostane pre všetky Facebook účty a môžete ju mať v každom zariadení v ktorom používate Facebook. Teda v počítači , smartphone , tablete a dokonca aj na Smart televíziách.

twitter
 
·         Facebook, sieť ako taká nám neustále prináša novinky ktoré by nám mali uľahčiť prácu na tejto sociálnej sieti. Dúfame však že táto funkcia bude málo používaná pretože príspevky od vašich priateľov nemusia byť práve na zahodenie , a každý deň sa môžete od nich dozvedať množstvo  informácií ktoré Vás zaujímajú , prípadne ktoré by Vás mali informovať o novinkách ktoré práve prežívajú. Všetko však stojí na akom si zlome používania ktoré je čoraz menšie a preto sa Facebook snaží dostať svojich užívateľov späť na sociálnu sieť.