V súčasnosti sa stále častejšie stretávame s názorom, že používať pri balení a zasielaní balíkov tie klasické papierové kartóny, to nemusí byť práve najpraktickejším riešením. A to hlavne z dôvodu, že v mnohých prípadoch sa dajú využiť radšej plastové obálky 2pack.sk.

Ale prečo? Aké k tomu existujú dôvody? No stačí sa na veci pozrieť z praktického, funkčného hľadiska. V čom je plastová obálka lepšie oproti papierovému kartónu:

krabice, preprava

  • Majú praktickejšie rozmery, šetria miestom a pri odosielaní, resp. prevzatí balíka to znamená tiež nižší poplatok za prepravu. A nielen to, vďaka ich špecifickému prevedeniu sa s nimi aj ľahšie manipuluje, jednoduchšie sa do nich balia veci a jednoduchšie sa odosielajú.
  • Dôležitou výhodou je však aj odolnosť plastových obálok, ktoré ochránia zasielaný tovar, resp. zasielanú vec pred mokrom, dažďom, vlhkosťou či inými faktormi poškodenia.
  • Na záver, ale v neposlednom rade poskytujú aj dostatočné súkromie, to jest nepriehľadnosť- nikto, ani samotný prepravca nemusí vidieť, čo sa nachádza vo vnútri obálky.

A k zasielaniu akého tovaru alebo darov, vecí sa hodia najlepšie? Vo svojej podstate sú komplexné, univerzálne, dajú sa využiť k viacerým situáciám, najčastejšie je to ale pri balení textilu alebo tlačovín.

  • A keďže textil a rovnako tak tlačoviny by sa mohli pri prevoze ľahko poškodiť, obzvlášť pri pôsobení vlhka, je výhodou, že plastová obálka voči týmto nebezpečným faktorom poskytuje spoľahlivú ochranu.

poštár, doručenie

Navyše je pri nich možné vybrať si z ponuky konkrétnych rozmerov. Väčšie, stredné aj menšie, čo už samozrejme záleží od toho, čo v nich plánujete poslať. V každom prípade je ale dobré myslieť v prípade rozmerov na určitú rezervu.

Nie sú to ale len rozmery, ktoré sú tu z hľadiska dizajnu na výber. Ponuka je univerzálna, okrem rozmerov môžete voliť aj medzi rôznymi farbami, okrem klasických sú to napríklad aj modré, zelené, atď.