Aj podkrovná izba môže byť zdrojom pokojného a harmonického spánku . Navyše je to miestnosť v ktorej sa budete cítiť dobre vďaka týmto 10- tým dôvodom.

1.       Útulná miestnosť
Vďaka tomu že podkrovná izba je malá má prvky útulnosti. Preto sa cítite v tejto miestnosti dobré a radi sa do nej vraciate.

podkroví

  2.  Viac svetla
Bývanie pod strechou prináša aj výhody. Či viac okien má Vaše podkrovie , tým je to lepšie. No a na druhej strane kto by sa  nechcel pozerať na hviezdy a popri tom zaspávať ? Taktiež vám viac svetla spríjemní ranné vstávanie.

   3. Súkromie
Možno si poviete , veď súkromie je v každej izbe , ale na druhej strane toho súkromia nie je dosť. V podkrovných izbách má máte súkromia až až. Len oproti Vám môže sused vidieť vo práve robíte , ale aj na to existuje riešenie.

  4. Pracovná v podkroví
Pracovať môžete aj v podkrovných izbách. Pretože máte súkromie a nikto vás neruší pri práci. Máte svoj priestor kde môžete vykonávať svoju prácu , a postačí Vám na to len stolička a pracovný stôl. Nič viac k tomu nepotrebujete.

  5. Žiadna záclona , prečo nie ?
Podkrovná izba môže existovať aj bez záclon. Okná ich nepotrebujú , a len by Vám zbytočne zavádzala vo výhľade na okolitý svet. Na druhej strane mali by ste uľahčenú prácu. Nemusíte dávať záclony do svojej podkrovnej izby.

strešní okno

6. Moderné rozmiestnenie nábytku
Už je len na vás ako si rozmiestňuje nábytok. Či necháte posteľ pod oknom alebo ju dáte na druhú stranu , dôležité je že je to báze hniezdo , a vy musíte sami cítiť či sa v ňom cítite dobre a útulné. Ak nie , skúste nábytok rozmiestniť tak aby vám to vyhovovalo podľa vašich predstáv.

 7. Najteplejšia miestnosť v celom dome
Možno si myslíte si že v podkrovnej izbe Vám bude v chladných mesiacoch zima. Práve naopak. Okrem toho že z vykurovacej jednotky vám ide teplo priamo do radiátorov , teplo prichádza aj z iných ciest. Zoberte si že pod Vami je obývačka ktorá je taktiež vykúrená. Teplo sa ale z tejto miestnosti tlačí smerom na hor čo spôsobuje že teplo prichádza práve k Vám.