Asi ste sa už veľakrát dočítali a dopočuli, že pre zdravý a kvalitný spánok je vhodný ten správny matrac. Že je to práve táto súčasť, ktorá ovplyvňuje komfort pri spánku ako aj pri obyčajnom ležaní na vašej posteli. Keď mávate nerušený spánok, ak sa ráno väčšinou zobúdzate zrelaxovaní, s dobrou náladou a plní síl, v takom prípade je váš matrac pravdepodobne kvalitný a výmenu ešte nepotrebuje.

  • Hoci je pravda, že niektoré sú nekvalitné už od novoty, iné naopak spoľahlivo poskytujú pohodlie aj po niekoľkých rokoch.

spánok, posteľ

Zdravý spánok je základ a toto tvrdenie nie je iba klišé. Veď každý deň zaspávame preto, aby sme mali dostatok fyzických aj psychických síl do ďalšieho dňa, navyše ide o vhodnú prevenciu pred rôznymi bolesťami a ochoreniami. Tieto fakty je vhodné zvážiť obzvlášť vtedy, ak sa s nejakými takýmito problémami už stýkate alebo jednoducho aj vtedy, ak už nie ste najmladší, či ak sa staráte o zdravie a pohodlie seniora.

Všeobecne platí, že čím je človek starší, tým musí pohodliu venovať viac pozornosti. Už sú preč tie doby, kedy sme boli v najlepšej kondícii a zaspali by sme trebárs aj na holej zemi. Hlboký a dobrý spánok je samozrejme možný aj s pribúdajúcim vekom, ale je stále náročnejšie ho dosiahnuť. Práve preto je veľmi dôležité dbať na komfortné zriadenie a povedzme aj na výber kvalitných matracov a roštov.

  • Z tohto hľadiska ide o rozumnú a vlastne potrebnú investíciu.

posteľ. bielizeň, matrac

Ak vám ale skutočne záleží na kvalite, asi sa s výberom trochu pohráte, resp. v takomto prípade nestačí, ak sa náhodne pozriete do nejakého letáku a vyberiete si najlacnejší matrac len preto, že je čisto nový a má nízku cenu. Samozrejme na šetrení nie je nič zlé, v takom prípade ale radšej využite matrace akcia https://www.segum.sk/produkty/matrace z overenej predajne, ktorá sa špecializuje práve na toto odvetvie, akým je predaj postelí, roštov a matracov.