Šport je aktivita, pre ktorú asi neexistuje žiadna veková hranica. V každej vekovej kategórii sa dajú nájsť športové aktivity, ktoré sú zdravé, či priam nevyhnutné pre zdravý vývoj organizmu. Mladí ľudia často navštevujú posilňovne, v strednom veku je zas veľmi obľúbený napríklad beh. Staršia generácia uprednostňuje prevažne prechádzky a pohyb v prírode, ale nájdu sa aj takí, ktorí trénujú na stacionárnych bicykloch, plávajú, či dokonca sa odvážia postaviť na lyže.
Blíži sa však zima a u mnohých rodičoch vyvstáva v hlave otázka: „Čo je už vhodné pre moje dieťa?“

sáňkkování

Hurá na kopec!

Každé dieťa sa s veľkou obľubou spúšťa na sánkach po snehu dolu kopcom. No, snáď iba tie nie, ktoré zažili tvrdú zrážku s inými sánkami. Škoda. Niektorým situáciám, je ťažké sa vyhnúť, ale nie nemožné. Pokiaľ nemáte istotu, že vaše dieťa ešte dobre nezvláda rýchlosť a ovládateľnosť sánok, jednoduchá pomoc. Spúšťajte sa spolu s ním.
Ďalšia možnosť je využiť boby s brzdami, či ovládacím volantom. Musíme uznať, že často je to aj väčšia zábava pre deti, ako klasické sánky.

bob

Guľovačka ako užitočný šport?

Znie to možno trochu zvláštne, ale pre dieťa je dobrá guľovačka nie len zábavou. Iste, ono to tak vníma. Ale zároveň si trénuje presnosť, reflexy, pohybovú akrobaciu a vôbec veľmi dobré základy pre atletiku a športovú zdatnosť.

lyže

Lyžovanie vhodné pre dieťa

Niektorí z nás si už možno položili otázku, ako je to s kombináciou detí a lyžovania. Nuž, tak ako so všetkým. Netreba to uponáhľať, ale ani sa toho obávať, alebo to snáď zavrhnúť.
Je potrebné, aby dieťa bolo už dostatočne vyvinuté pre tento typ športu. A to sa dá povedať už o dieťati vo vekovom rozsahu štyri až päť rokov.
„Ale ja sa ešte o svoje dieťa bojím!“V poriadku, tak ho nechajte sedieť za počítačom. Myslíte si, že keď bude staršie, samo od seba si šport obľúbi?
 
Takže žiadne strachy. Deti sú veľmi pružné a pri pádoch sa vedia tak úžasne poskladať, že im to závidia aj vrcholoví športovci.