Jednoznačne ÁNO! Človek dokáže všetko, keď chce. Pretože ten, kto hovorí, že to nejde, nepôjde alebo sa to nedá, to nedotiahne asi moc ďaleko, pretože ani neskúša posunúť sa ďalej z miesta, kde je. A práve preto si jedna žena (možno ich je viac, dajte nám vedieť) postavila dom počas materskej dovolenky.

domek

Ako je to možné?

No dobre. Povedzme si na rovinu, bol to dom zo slamy. Teraz možno rozmýšľate, že to asi veľa nevydrží, ale v tomto sa naopak mýlite. Slamené domy držia stovky rokov, je to predsa podobný materiál ako drevo. Celulóza.
Táto žena vzopreli všetky svoje sily, ktorými disponovala a podujala sa postaviť si vlastný dom vlastnými rukami. Pre slamený dom sa rozhodla práve preto, že pozemok, ktorý našla bol ako stvorený pre takýto typ domu. Pozemok si kúpila dokonca bez vedomia manžela, ktorý sa musel tejto okolnosti jednoducho prispôsobiť. (žeby bol pod papučou? 

projekt

Keďže mala pocit, že má dostatok času na materskej dovolenke, hneď sa pustila do stavania domu. Postavila okrúhly dom, ktorý má dve poschodia. Je omietnutý hlinenou omietkou ako sa to u slamených domov robí. Hoci má dve poschodia, má len v podstate jednu veľkú izbu. Priestory pre členov rodiny sú oddelené len priečkami. Záchod majú zatiaľ len vonku – latrínu. Neskôr by si chcela spraviť piliňák. Vo svojej podstate vedro s pilinami, ktoré sa vynáša na hnoj, kde to skompostuje.

příroda

Táto žena má dve dcéry a tvrdí, že zatiaľ nepotrebuje s mužom nejaké veľké súkromie a keď raz budú baby chcieť, postavia aj normálne steny.
Nakupovanie je tiež vraj dosť časovo náročné, pretože rodinka nevlastní ani chladničku. To, čo sa uvarí, musia ihneď alebo aspoň do večera skonzumovať. Cez zimu možno aj do druhého dňa. Ale tvrdí, že ju to prinútilo viac rozmýšľať nad rôznymi inými metódami uskladňovania. Preto ľudia často ani nevedia, čo majú v chladničke, len nakupujú a vyhadzujú.