Asi Vás to neprekvapí ale psi vnímajú čas presne tak isto ako my ľudia Ak ste si mysleli že Váš pes vie kedy je čas na večeru alebo na prechádzku máte absolútnu pravdu. Psi si zvykli na každodennú rutinu a návyky a taktiež dokážu vnímať koľko času medzi jednotlivými činnosťami uplynulo. Istá štúdia poukázala na to ako psi reagovali, keď boli ich majitelia preč neobvyklú dobu výsledok ich neprekvapil pretože keď psi nevideli svojich pánov prísť vo zvyčajný čas začali sa správať veľmi zvláštne.

pes

Možno ste už aj j vy niekedy počuli povedať prirovnanie spotený ako pes. No pozor, môže to znieť zavádzajúco, pretože psi majú potné žľazy majú len v labkách, konkrétnejšie sa nachádzajú medzi vankúšikmi, a to je dôvod prečo pes môže zanechať mokré stopy počas horúcich dní. A taktiež je to dôvod prečo sa psi spoliehajú na dýchanie ako prostriedok na ich ochladzovanie.

pejsek

Psí čuch je tisíc no možno desať miliónov krát lepší ako ten ľudský. Závislosti od plemena dokáže Váš pes rozoznať päť až tri sto miliónov vôni. Pre porovnanie človek dokáže rozoznať len päť miliónov vôni. Časť mozgu psa ktorá kontroluje čuch je 40 krát väčšia ako tá ľudská. Hoci je psí mozog oveľa menší ako ten náš.
Psi počujú na štvôr násobnú vzdialenosť ako ľudia. Hoci sa šteniatka môžu narodiť ako nepočujúce, rýchlo dokážu prekonať naše zvukové schopnosti. Psi môžu počuť širšie pásmo zvukov a dokážu rozoznať zvukový rozsah šesťdesiat až štyricaťpäť tisíc hercov. Ľudský rozsah je od 64 až do 23 tisíc hercov. U psov a u ľudí sa horná hranica sluchu vekom znižuje. Preto môže byť Vás pes citlivejší na zvuky ktorý ani my nepočujeme.

zvíře

Psia čeľusť dokáže v priemere vyvinúť tlak až tisíc štyristo newtonov. Tieto testy boli vykonané na Nemeckom ovčiakovi, pitbulovy a rotlaiverovi. 1400 newtonov zodpovedá tlaku 140 – tých kilogramu pôsobiacich na jeden centimeter štvorcový. Ľudská čeľusť dokáže vyvinúť tlak približne 600 newtonov.