Poskytovanie našich osobných údajov a následná práca s nimi, sa stala skoro každodennou činnosťou. Bez občianskeho preukazu, potvrdení, podpisov,… už nevybavíme vôbec nič. Tieto naše údaje vlastne identifikujú naše bydlisko, schopnosti, kariéru, číslo finančného účtu a veľa ďalších, osobných vecí. Tieto sa v modernej dobe spracúvajú v počítači. V podstate naša identita je teraz uložená na harddisku v kancelárii určitej spoločnosti. A v dnešnej dobe sme si mali príležitosť všimnúť, že hackerstvo a kybernetický zločin je reálnou hrozbou. Zamestnanci, ktorí majú na harddisku naše údaje, používajú i internet a napadnutie hackermi je reálna možnosť. Títo kybernetickí zločinci sa ľahko dostanú k dátam, teda aj tým, ktoré sa dotýkajú našich osobných údajov. Práve preto prišlo následovné riešenie.

technologie

GDPR- nové nariadenie od Eú
•        Ak firma, spoločnosť nevyužije túto službu, ktorá má podobu ochrany dát, hrozí jej pokuta až 20 000 000 eúr!

Pri využívaní tejto služby je pravdepodobné, že si budeme musieť zapamätať viac hesiel.  No pri byrokratických vybavovačkách nevieme, kde nám hlava stojí a ešte nie, že zapamätať si heslá. Napísať si ho na papierik nie je ideálne, pretože ten ľahko stratíme a hocikto ho nájde. Preto zažiadajme o zaslanie SMSkou. Touto textovou správou nám príde naše heslo a my si správu necháme uloženú v mobile. Zdá sa to ako jediné, prijateľné riešenie.

klávesnice

Treba si zaznamenávať logy
Takzvanými logmi označujeme udalosti, ktoré sa dejú v každom zariadení. Zaznamenávať si ich a následne zoradiť je dôležité, aby sme mali o prehľad o činnostiach, ktoré sa odohrávali v našich zariadeniach. Takouto cestou máme možnosť zbadať podozrivú aktivitu, o ktorej nič nevieme a ihneď sa pokúsiť zabrániť jej ďalšej nepovolenej aktivite.

Disktubaliné zostáva, ako postupovať pri vymazávaní nepotrebných dát. Ak už nepotrebujeme pracovať s určitými dátami, ktoré nám občan poskytol, máme ich uložené zbytočne. Na na ich vymazanie budeme možno potrebovať súhlas spomínaného občana.