Niekedy sa ocitneme v situácii, v ktorej potrebujeme so sebou previesť veľa vecí alebo ich môže byť iba pár, avšak sú veľkých rozmerov a sú veľmi ťažké. Dokonca je problém napratať ich do klasického osobného auta. V takejto situácii nemusíme zostať bezradne sedieť na zemi, pomôže nám dopravna zvolen, prepravná a sťahovacia služba, ktorú stačí kontaktovať.

sťahovanie, papierové boxy

Alebo môže ísť o situáciu, v ktorej už vieme, že nás v najbližších dňoch čaká sťahovanie, len nemáme ešte premyslený a ani vybavený spoľahlivý odvoz z bodu A do bodu B. Chystáme sa zbaliť snáď všetky veci z nášho domova a potrebujeme ich preniesť do novej lokality. To znamená napríklad aj nábytok, chladničku a iné rozmerné predmety, ktoré sa najlepšie prevezú jedine v dodávke, resp. v nejakom prepravnom vozidle, ktoré je na prenášanie takéhoto nákladu vybavené. Prepravná a sťahovacia služba A- autodoprava vám ponúka možnosť objednať si spoločne so servisom aj konkrétne vozidlo, a to buď Fiat Ducato alebo VW Caddy.

preprava, nákladné auto

Priestorné vozidlo je síce podstatným, ale určite nie jediným dôvodom, prečo sa oplatí kontaktovať prepravný servis. Je to tiež profesionalita týchto služieb a ide tiež o fakt, že ak vám s prepravou a sťahovaním pomôže odborná služba, s najväčšou pravdepodobnosťou si ušetríte čas, ale aj zbytočný stres a nervy. Práca bude prebiehať hladko na rozdiel od pomoci známeho, ktorý síce môže mať zodpovedajúce vozidlo, ale on sám rozhodne nie je žiadny špecialista na sťahovanie. Laici sa skrátka dopúšťajú rôznych chýb a celý proces prebieha o to pomalšie a pod väčším tlakom.

Vyberajte to najlepšie

Pri objednávaní prepravného servisu sa ale takisto stretnete s rôznymi firmami. So službami živnostníkov ako aj s väčšími spoločnosťami. Väčšie firmy majú všeobecne viac personálu, komplexnejšie služby a tiež pokrývajú prepravu v rámci celej SR, dokonca aj tú medzištátnu v rámci krajín EÚ. Takisto sa s nimi dá dohodnúť na presnom dátume a majú väčšie predpoklady a prostriedky k tomu, aby vám ideálne pomohli.