Mnohé vynálezy majú veľký potenciál stať sa najpoužívanejšie a medzi také patrí aj LED technológia, ktorou sa vyrábajú svietidlá. Stali sa súčasťou všetkých priestorov, ktoré potrebujeme osvetliť, interiéry aj exteriéry a sú to veľmi vďačné osvetľovacie telesá.

pexels-photo-6585764

LED technológia naplnila očakávania vynálezcov a dnes sa svietidlá, vyrábané touto technológiou, stali najobľúbenejšie medzi zákazníkmi. Na svedomí to má ich variabilita, ktorá umožňuje nainštalovať ich aj do neprístupnejších miest, doposiaľ neosvetlených. LED- ky sa stali súčasťou najnovších trendov v osvetlení. Zdroje svetla poznáme vo forme panelov, trubíc, reflektorov, pásikov a tiež žiaroviek. Tie sa zaradili medzi najbežnejšie používané spomedzi zdrojov svetla. Halogénové žiarovky už postupne končia svoju púť a nahrádzajú ich LED žiarovky.

Najväčším prínosom tejto technológie je, že svietidlá majú veľmi nízku spotrebu elektrickej energie, teda sú maximálne úsporné, vyhovujú aj po ekologickej stránke, čo je dnes veľmi žiadaná vlastnosť, obstarávacia cena je však o niečo vyššia ako sme boli zvyknutí, no jej návratnosť je rýchla. Výkon je rovnaký ako pri predchádzajúcich typoch a výhodou je, že led žiarovky sa vyrábajú aj s rovnakou päticou, čo znamená, že kvôli žiarovke nemusíte hneď kupovať nové celé svietidlo. Patria sem žiarovky s päticami E27, E14, GU10, MR16 a G9.

ziarovky

Aj žiarovky, tak ako všetky výrobky z tohto segmentu, sú k dispozícii v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej. Ich použitie sa delí podľa toho aký priestor potrebujeme presvetliť. LED žiarovky so systémom DUAL-WHITE umožňujú pomocou diaľkového ovládača predvoliť si všetky tri odtiene a tiež zmeniť ich intenzitu či stmievanie. Do priestoru si môžete vniesť aj celé spektrum farieb, a to umožňujú RGB a RGB-W LED žiarovky, vďaka nemu si môžete vychutnať farebnú pestrosť v interiéri.

Milovníci všetkého, čo je retro, si môžu zakúpiť aj LED žiarovky v edícii RETRO FILAMENT v tvare banky, kopírujúce žiarovky, aké sme používali v minulosti.