Menštruujúce ženy môžu zabíjať roj včiel
Staroveký rímsky autor, filozof a prírodovedec Pliny starší zostavil encyklopédiu s názvom Prírodná história , v ktorej venoval časť rôznych „mocností“, ktoré menštruačné ženy údajne vlastnia.
Ako veril Pliny, žena s jej obdobím je silou, s ktorou treba počítať. Vedľajšie účinky dňa ženy v mesiaci zahŕňajú: prekliatie rastlín v jej ceste, tlmenie „jasu zrkadiel“, šialenstvo psov a zabíjanie rojov včiel. Podľa jeho spisov by železo bolo hrdzavé, slonovina by stratila svoj lesk a oceľové čepele by boli tupé. Ak by ženská menštruačná tekutina bola nejako vystavená blesku počas búrky, búrka by bola vyhnaná silou ženského toku.

fénování

Ženy majú menej zubov než muži
Neboli to len starí Rimania, ktorí mali neobvyklé názory na ženy. Staroveký grécky filozof a vedec, Aristotel, mal obrovský vplyv na západnú filozofiu . Aj keď bol známy ako veľký mysliteľ a učiteľ, jeho názory na ženy boli viac než trochu problematické.

Žena bola Aristotelom presvedčená, že je “ neúplnou “ verziou človeka a dokonca mala menej zubov než ich mužovi kolegovia.
Podľa Aristotelovej sociálnej hierarchie boli ženy zaradené vyššie ako otroci, ale pod mužmi. V politike, filozof tvrdil, že muži sú nadradení, pretože majú „intelektuálnu cnosť v úplnosti“. Ženy, podľa Aristotela, mali slúžiť ľuďom, pretože boli fyzicky a intelektuálne nižšie.

modelka

Ženy nemajú sexuálne túžby
Myšlienka hystérie pretrvávala viktoriánskym vekom. Rozmnožovanie počas tohto obdobia bolo tabuové téma, ktoré sa zdalo, že ľudia prešli tým, že popierajú, že ide len o mechanický proces. Zatiaľ čo muži sa môžu oddávať svojej sexuálnej túžbe , takéto túžby u žien sú považované za nič podstatné. Súloženie bolo záťažou, ktorú mali ženy vydržať, nie sa radovať. Populárna (aj keď fiktívna) anekdota má kráľovná Viktória ktorá poradila jednej z jej dcér, že na jej svadobnú noc by mala “ ležať a myslieť na Anglicko „.

Sexuálne impulzy boli tak potlačené, že ženy šli k lekárovi, aby sa uvoľnili zo svojej hystérie. Symptómy súčasťou erotických fantázií, podráždenosť a vlhkosť medzi nohami. Lekári by ručne stimulovali ženský klitoris. Tato liečba hystérie viedla k vynálezu vibrátora. Cez to všetko, nikto zo zapojených nepripustil, že ženy mali sexuálne potreby a lekári neposkytovali potrebnú lekársku starostlivosť, namiesto toho dali ženám orgazmus.