Ak sa zaujímate o stavby a rekonštrukcie domov, určite ste sa viackrát stretli s názorom, že zateplenie je základom. Je to pravda. Keď chcete aby bol váš dom ako nový a neviete kde začať, viacerí odborníci odporúčajú začať práve so zatepľovaním. Je to tak preto, pretože dom získa väčšiu hodnotu hneď zo začiatku. Ak sa pýtate na výhody zateplenia, je ich hneď niekoľko. Nielenže vám nebude zbytočne unikať a teda nebudete kúriť aj na celú ulicu, no zároveň sa ušetríte aj pred zdravotnými problémami. Nezateplené domy totiž veľmi často spôsobujú vlhkosť v dome, ktorá môže mať negatívne účinky na váš dýchací systém.

kooltherm-k5-img03-porovnanie-400x244-2

V prípade, že sa naozaj rozhodnete pre tento úkon, teraz je na mieste aj otázka s akým materiálom budete zatepľovať vy. Vďaka pokročilému stavebníctvu máte na výber hneď z viacerých materiálov. Najlacnejší je obyčajný polystyrén, po ňom nasleduje vylepšený – grafitový polystyrén. Ten je o niečo kvalitnejší vďaka svojim časticiam z grafitu. Ak ale hľadáte niečo ešte lepšie ako je celkovo polystyrén, je tu aj možnosť minerálnej vlny Taloa. Tá sa vyrába zo špeciálnych hornín pochádzajúcich zo sopiek, nemusíte sa však báť, že by hrozilo nebezpečenstvo nežiadúceho ohňa. Tento materiál je plne nehorľavý.

Existujú tri typy minerálnej peny a na rozličné miesta sa dávajú rozličné druhy tejto peny. Ťažké vlny nájdu svoje využitie najmä pri podlahách, zatiaľ čo ľahké peny používame hlavne pri zatepľovaní všetkých striech. Ak hľadáte zlatú strednú cestu, napríklad na zateplenie fasád, stredná pena bude to, čo hľadáte.

perex-vlastnosti

Ak chcete svojmu domu a sebe dopriať len to najlepšie, zatepľovanie je určite správna možnosť. A v prípade, že rozmýšľate akým materiálom to spravíte, vyberte si ten najlepší. Predsa ide o veľkú investíciu do budúcna, a preto sa oplatí dať do nej čo najlepšie materiály.