Denná rutina
Denná rutina je pre mňa čistenie pleti. Neviem si predstaviť, že by som nepoužila vodu z vodovodu, ako to radia niektoré kozmetické firmy. Viem, že voda v našich domácnostiach je tvrdá a vysušuje. Ale nezdá sa mi prirodzené, neumývať si ňou tvár. Dlho som hľadala prípravok, ktorý by som použila s vodou, aby zmiernil účinok vysušenia. Našla som ho v čistiacom pleťovom géle. Vyhovuje mi oveľa viac ako čistiace mydlo, mlieko alebo čistiaca voda. Každý večer si takto pred spaním umyjem tvár. Môj gél dokonca aj veľmi pekne vonia.

krém

Krémik
Na vyčistenú pleť si treba naniesť krém. Krém nanášajte v tenkých vrstvách. Minútku počkajte, kým sa vsiakne a keď máte pocit, že vaša pleť si ešte žiada, doprajte jej ďalšiu vrstvičku. Opakujte, kým nebudete cítiť, že už je „nasýtená“. Tento postup som odpozorovala pri hydratačnom ošetrení v kozmetickom salóne. Z množstva procedúr, ktoré takéto salóny ponúkajú, bola voľba k môjmu typu pleti jasná. Vybrala som si hydratačné ošetrenie. Išlo o rôzne kroky od čistenia pleti až po záverečnú masku. Po každom z týchto krokov mi profesionálna kozmetička naniesla na tvár krém.

Cítila som krok za krokom väčšiu úľavu od pnutia pokožky. Väčšina zákazníčok má po kozmetickom ošetrení tvár mierne ružovkastú, pretože intenzívne dotyky kozmetičky, ju prekrvia. Moja pleť však bola naopak bledšia, príval hydratácie ju upokojil. Keď čelíme dlhší čas nejakému nekomfortu, zvykneme si naň a zdanlivo ho nevnímame. Suchá pleť je dráždivá, stále mierne svrbiaca, ale my už to nevnímame. Uvedomíme si to až potom, keď jej dodáme vlhkosť a výživu. Pocítime úľavu.
Pokúsila som sa to preniesť do domáceho ošetrenia a začala som si nanášať vrstvy krémiku dovtedy, kým som necítila, že pleť už má dosť – tak, ako som to opísala vyššie. Žienky, funguje to.

voda

Maska
Ďalšou vecou, ktorá vôbec nie je nová, ale chcem ju pre nás suchožienky vyzdvihnúť, sú pleťové masky. Skúšala som rôzne. Každá sľubovala hĺbkovú hydratáciu. Tá sa síce udiala, ale nevydržala viac ako dve hodinky po zmytí masky. A tak som skúsila namiesto hydratačných masiek použiť výživné. Vzhľadom k tomu, že sa do svojho života snažím zavádzať čo najviac prírodných produktov, siahla som po prírodnej kozmetike. Úprimne poviem, že pre mňa prírodná kozmetika nie je tak krásne voňavá ako klasická, ale tie účinky sú neporovnateľné. Vôňa – nevôňa, výživné masky sú Ferrari medzi autami. Niekoľko dní po použití ešte stále cítim, že pleť je vyživenejšia. Osobne používam masku zhruba každý šiesty deň. Riadim sa výlučne pocitom z pokožky.
Tekutiny

Do koliečka omieľané, ale je to tak. Mám to vyskúšané na vlastnej koži. Musíme piť. Vodu, bylinkové, prípadne ovocné čaje. Urobte všetko pre to, aby ste nezabúdali. Naozaj nefunguje, že zvonku budete hydratované, a zvnútra bude telo trpieť suchom.