Leto sa nezastaviteľne blíži a opäť je tu ten čas, kedy nejedna z nás, bude potrebovať zhodiť nejaký ten kilogram ešte pred tým, ako na seba po prvý krát oblečieme plavky. Ak nepatríte k aktívnym športovkyniam, ktoré vedia presne, čo treba robiť, vyskúšajte švihadlo. Okrem super postavy je výborné aj pre vaše zdravie, no a tým sa jeho výhody nekončia.

švihadlo
 
Pomôcka za pár centov
Švihadlo je cenovo dostupná pomôcka. Na začiatok vám postačí aj to úplne najlacnejšie. Keď zistíte, že vám cviky s ním vyhovujú, neskôr si môžete pokojne zaobstarať aj nejaký drahší a štýlovejší kúsok, za viac peňazí.
 
Dnu aj von… v lete aj v zime
Druhou nespochybniteľnou výhodou švihadla je to, že  sním môžete cvičiť kdekoľvek. Nepotrebujete žiadnu špeciálnu miestnosť a ani veľa priestoru. Postačí vám obývačka, alebo vaša spálňa. Pred tým, ako začnete samozrejme nezabudnite odsunúť nábytok, odložiť všetko, čo by sa mohlo nedopatrením rozbiť a môžete začať. Jedna dobrá rada, so švihadlom nikdy necvičte priamo pod lustrom! Obmedzená nie ste ani ročným obdobím, alebo počasím. Počas leta, alebo jari môžete vybehnúť na záhradu a cvičiť tam, v zime za zostať v teple domova a so svojím švihadlom pracovať na dokonalej postave.

fitnes
 
Na čo je dobré
Cviky so švihadlom sú vhodné na zlepšenie fyzickej kondície, ale taktiež na rozprúdenie krvi v žilách. Ide o cviky, ktoré zaraďujeme medzi takzvané aerobne pohybové aktivity. pri nich síce neposilňujete konkrétnu partiu na svojom tele, ale tým, že rozhýbete celý organizmus vám chudnutie, alebo ďalšie pohybové aktivity, pôjdu omnoho ľahšie. Okrem toho vám pravidelné skákanie pomôže predchádzať vzniku kardiovaskulárnych chorôb a prejavom, ktoré sú s nimi spojené. Napríklad také puchnutie nôh, alebo dýchavičnosť.
 
Ako so švihadlom cvičiť
Okrem klasického skákania, ktoré poznáme už od materskej školy, môžete vyskúšať aj menej bežné a náročnejšie cviky. Je ich plný internet, takže s hľadaním inšpirácie a presného návodu určite nebudete mať problém.